A HTML szerű oldalak általában arra törekednek,hogy minnél vékonyabbak legyenek,a design mérete a lehető legkisebb legyen. Azért ez csúnya is lehet,ha csak pár pixeles a dizid,valamint az oldalad szélessége is. Bár mindenkinek más az ízlése,nekem a jelenlegi designom(Párizsos) mérete a legideálisabb. Nem túl kicsi,nem is túl nagy.
Kezdjük az oldal beállításával!
Menj ide: Vezérlő(Root)-->Stílus és felület!
Stílus: Legyen beton,mert azon minden kód müxik!
Fejléc: Ugorjuk át egyelőre a feltöltős részeket. A két kis négyzet közül nálam csak az első van kipipálva,azaz Ismétlődő háttérkép.
Logó igazítása: Nálam ez balon van,de attól függ az oldalad milyen helyzetben van,mert ha az oldal jobb oldalra van beállítva,a logó is oda legyen igazítva!
Fejléc minimális magassága: Nekem 72,ez volt az alap GP-s beállítás.
Most nagyobbat ugrunk,Oldal szélessége: Ha a HTML stílust akarod követni,a legkisebbre,azaz 780 pixelre állítod! Az oldal igazítása mindegy,de tudod: Akkor a fejléc logója is erre az oldalra legyen állítva!
Ha még vékonyabb oldalt akarsz,csinálj egy új,egyszerű modult arra az oldalra,ahol nincs menüd! (ha balon van a navigation,akkor jobbra) Szerkesztési nézetben üss space-eket(szóköz)! Annyit,amilyen vékonyra szeretnéd az oldaladat! Sokkal könnyebb,ha van már egy dizid,amihez lehet viszonyítani!
Design
Nekem általában 600 pixelnél szélesebb fejléceim nincsenek,magassága 400 pixel. Feltöltöd a designt ezen a módon(újra Stílus és felület):
Fejléc
Logó fájl: Ide kell a fejlécet tölteni!
Háttérkép-fájl: Ide azért érdemes feltölteni azt a hátteret,ami alapból az oldal háttere,mert nem lesz a fejléc alatt egy vékony csík.
Oldalháttér
Háttérkép-fájl: Azaz az oldal háttere. Ezt töltöd fel a fejléc hátterének is!
A háttér mérete természetesen a felbontástól függ. Az enyém 1280×1024. Ehhez a mérethez 1259 px szélességű hátteret szoktam csinálni.
Remélem nagyjából érthető ez a modul,bár képek nélkül figyelned kell a saját Stílus és felületedet! :)
|